Biežāk uzdotie jautājumi
Kāpēc pie jums ir jaukta vecuma grupas?
Mūsu izvēle veidot jauktas vecuma grupas balstās uz pārliecību, ka šāda struktūra sekmē bērnu sociālo, emocionālo un akadēmisko attīstību. Tas ļauj vecākajiem bērniem kļūt par līderiem un mācīt jaunākos, veicinot atbildības sajūtu un pašapziņu. Kamēr jaunākie bērni gūst iespēju mācīties no vecākajiem, kas rada patiesu sajūtu itkā apgūstamais ir dabiska attīstības sastāvdaļa, nevis liels galamērķis. Šī pieeja veicina dabisku un atbalstošu vidi, kurā katrs bērns var attīstīties individuāli, vienlaikus apgūstot svarīgas sociālās prasmes. Mēs uzskatām, ka jauktās vecuma grupas ir montesori pieejā ir viens no pamatelementiem, lai veicinātu bērnu pašmotivāciju, patstāvīgu mācīšanos, savstarpēju cieņu un sadarbību, nodrošinot, ka viņi aug par pašpārliecinātām, radošām un atbildīgām personībām.
Kā noris adaptācija?
Adaptācija pie mums ir ļoti individuāla. Mēs uzskatām, ka tā ir trīspusējs process. Gan bērnam ir jāpierod pie bērnudārza, gan skolotājām jāiepazīst bērniņš un arī vecākiem ir jāpierod pie skolotājam, vides un pašas idejas, ka savs dārgums jāuztic citiem!
Pie mums vecāki drīkst atrasties grupā, drīkst vērot mācību procesu līdz ir izveidojuši uzticības pilna attiecības ar skolotājām, jo ja vecāki jūtas droši- arī bērni jutīsies droši.

Lai jums būtu vieglāk saprast kā noris adaptācija un ko no tās gaidīt- esam izveidojuši adaptācijas rokasgrāmatu. Meklē to šeit!
Vai bērni tiek spiesti gulēt pusdienslaiku?
Pie mums gulēšana ir bērna izvēlē!
Kopīgi izrunājam iemeslus, kāpēc būtu vēlams diendusas laikā atpūsties un ļaujam bērnam pašam izdarīt izvēli. Kamēr mēs netraucējam apkārtējiem atpūsties un augt lielākiem, bērns var izvēlēties neaizmigt un šajā laikā klusi lasīt grāmatas vai pastrādāt ar montesori materiāliem.
Kāda ir dārziņa nostāja slimošanas jautājumos?
Mēs rīkojamies bērnu labākajās interesēs un pieejam bērnu veselības jautājumiem ar nopietnu atbildības izjūtu. Mūsu pieredze rāda, ka, visiem vienojoties nevest bērnus uz iestādi ar jebkādiem slimības simptomiem, mēs būtiski samazinām slimību gadījumu skaitu kopumā.
Kā noris komunikācija ar vadību un vecākiem?
Lai nodrošinātu ērtu komunikāciju, vienkopus atrodamu infomāciju un augsta līmeņa datu aizradzību, izmantojam tiešsasites sistēmu Eliis, kur iespējams sazināties gan ar visiem iestādes darbiniekiem, gan citiem vecākiem. Lai vecākiem ērtāka sistēmas lietošana esam izgatavojuši reģistrēšanās pamācību, tā atrodama sadāļā "Noderīgi jums"
Kad iespējams uzākt bēnrudārza gaitas?
Bērns var uzsākt bērnudārza gaitas visa gada garumā, ja grupiņā ir pieejama brīva vieta. Ja vecāki zin, ka darbā jāatgriežas tieši dienā, kad bērnam paliek pusotrs gads, iesakam adaptāciju uzsākt agrāk, lai nodrošinātu mierīgu pāreju.
Vai jums pieejamas kādas atlaides?
Mums ir atlaides vienas ģimenes bērniem (visiem atkārtotajiem līgumiem pienākās 10% atlaide) un daudzbērnu ģimenēm uzrādot goda ģimenes karti (10% arī tad, ja bērnudārzā iet tikai jaunākais bērns). Ik pa laikam rīkojam akcijas, kurās ir iespējams iegūt mācību maksas atlaidi pirmajam pusgadam, kā arī piedāvājam esošajiem klientiem saņemt atlaidi iesakot mūsu iestādi citiem.
Pie mums izdevīgi ir līgumus slēgt laicīgi, jo mēs nodrošinām, ka mūsu esošajiem klientiem tiek saglabātas viņu līgumcenas, kā apliecinājums mūsu pateicībai par viņu uzticību un ilgtermiņa sadarbību.
Kā ir jūsu pieeja grupas disciplīnas un kārtības jautājumos?
Mūsu pieeja disciplīnai un kārtībai grupā balstās uz pašregulāciju un savstarpēju cieņu. Mēs uzskatām, ka bērni spēj iemācīties atbildīgi pieņemt lēmumus un rīkoties, ja tiem tiek radīta pozitīva un atbalstoša vide un noteikumi tiek loģiski izskaidroti, pamatoti un attiecās uz visiem, kā bērniem, tā pieaugušajiem, kas atrodas grupā. Mēs veicinām pozitīvu disciplīnu, kas koncentrējas uz problēmu risināšanu un konfliktu novēršanu caur komunikāciju un empātiju, nevis soda piemērošanu.

Mūsu pedagogi darbojas kā modeļi, demonstrējot atbildīgu uzvedību un savstarpēju cieņu. Viņi palīdz bērniem apzināties savas izvēles sekas un veicina vidi, kurā katra bērna individuālās vajadzības un robežas tiek atzītas un cienītas.

Viens no galvenajiem mūsu grupas pilariem ir Atbildība. Sevi, vidi, citiem un savu izglītību, Tieši uzticoties bērniem un apstiprinot viņu spēju uzņemties atbildību mēs veidojam nākotnes sabiedrību.
Vai bērniem, kas ieguvuši montesori izglītību pirmsskolā, pēc tam nav grūtības integrēties valsts skolā?
Bērni, kas nāk no Montesori pirmsskolām, bieži vien izceļas ar pašmotivāciju un spēju patstāvīgi mācīties, kas ir pamatakmens viņu turpmākajai izglītībai. Prasmes, ko bērni attīsta darbojoties montesori vidē, lieliski noder valsts skolu sistēmā. Un tieši montesori bērni ir spējīgāki patstāvīgi risināt mājas darbus, meklēt palīdzību šaubu gadījumā un patstāvīgi apgūt uzdoto vielu, jo, svarīgakajos personības formēšanas gados, ir ieguvuši pārliecību par savas izglītības nozīmi un pašpārliecinātību saviem spēkiem pārvarēt grūtības.
Kā mēs paziņosim par bērnudārza apmeklējumu?
Izmantojam tiešsaistes sistēmu Eliis, kurai ir pieejama arī ļoti ērta mobīlā aplikācija, kur varam ātri un ērti atzīmēt vai bērns ieradīsies vai neieradīsises un pierakstīt komentāru. Esam sakārtojuši tā, ka par kavējumu var ziņot līdz pat tās pašas dienas 8:10. Vairāk par sistēmas lietošanu var izpētīt mūsu sagatavotājā materiālā sadaļā "Noderīgi jums".
Made on
Tilda