Iepazīstamies!
Par mums, mūsu metodēm un mūsu uzskatiem

Mūsu mērķis nav tikai sagatavot bērnus sākumskolai, mūsu mērķis ir iemācīt bērniem visu, kas nepieciešams veiksmīgai dzīvei.

Montesori Kates skola radās, nu jau šķiet tālajā, 2014. gada 2. jūnijā, kad dzima ideja par montesori vidi, kurā bērniem tiktu dota iespēja īstenot savu potenciālu bez apspiedošiem sistēmas grožiem.

Soli pa solim un nu jau caur mūsu druvīm izgājuši desmitiem spējīgi jaunieši.

Kas ir Kate?
Šī ir Kate.
Drosmīga, zinātkāra ežu dāma, kura simbolizē mūsu bērnus viņu izaugsmes ceļā.

Gluži kā ezīte, izzinot pasauli, rūpīgi izošņā katru kaktiņu, izprot gadalaiku izmaiņas un
pa cēlam, uz savām adatām, aizķer līdz arī lietas, ko pati pat nemana,

mūsu bērni, izzinot pasauli, mācoties lasīt, rakstīt un rēķināt, gluži nemanot, paķer līdzi arī dzīvei tik svarīgās: sociālās prasmes, uzņēmību, pašapziņu, pašmotivāciju un atbildības sajūtu.
Montesori
tas nozīmē patiesi atbalstīt bērna dabisko zinātkāri.
Montesori izglītības metode tika izstrādāta Itālijā 150 gadus atpakaļ, pateicoties pirmajai sievietei ārstei Itālijā - Marijai Montesori. Viņas metode balstījās uz novērojumiem par bērnu dabisko interesi mācīties un viņu spēju attīstīties patstāvīgi atbalstošā vidē. Marija Montesori izstrādāja specifiskus mācību materiālus un pedagoģisko pieeju, kas veicināja bērnu autonomiju, pašdisciplīnu un mīlestību pret mācīšanos. Šīs metodes panākumi drīz tika atzīti visā pasaulē, un tās principi ir ietekmējuši daudzas izglītības sistēmas, tai skaitā mūsu Skola2030. Līdz šai dienai Montesori izglītība kas veicina bērnu individuālo un holistisko attīstību, turpina būt populāra visā pasaulē.
Montesori pieejas pamatprincipi
Cienīt bērnu kā jebkuru citu pieaugušo
Montesori filosofija skatās pat uz mazu bērnu kā uz inteliģentu un spējīgu cilvēku. Tas nozīmē, ka viņa viedoklis, idejas un jautājumi tiek uztverti tik pat nopietni, kā jebkura cita pieauguša cilvēka.
Montesori metode ir guvusi lielu atzinību visā pasaulē un to, par labāko izglītības vidi saviem bērniem, katru gadu izvēlās miljoniem cilvēku. No montesori vides ir nākuši arī daudzi pasaulē labi pazīstami cilvēki, piemēram:

• Princis Vilijams un Princis Harijs - Britu Karaliskās ģimenes pārstāvji. (Šobrīd Montesori skolas apmeklē prinča Viljama bērni);
  • Teilora Svifta - Pasaulē pazīstamā popzvaigzne;
  • Džordžs Klūnijs - amerikāņu aktieris;
  • Stīvs Vozņaks - uzņēmuma Apple līdzdibinātājs;
  • Džošua Bels - pasaulslavenais vijolnieks;
  • Džefs Bezoss - uzņēmuma Amazon dibinātājs un īpašnieks;
  • Bejonse Noulza - pasaulslavena dziedātāja;
  • Lerijs Peidžs - uzņēmuma Google līdzdibinātājs.
Mūsu vērtības
Vēl bez Montesori vērtībām, (kas lasāmas augstāk), mēs atbalstam:
Pašiniciatīvu
Mēs vēlamies palīdzēt attīstīties spējīgiem, inovatīviem un dabroties gribošiem jauniešiem. Atbalstam viņu pašiniciatīvas gan ikdienā, gan ideju unkubātorā, veidojot bērnā ticību saviem spēkiem. Nododot rīkus, kas nepieciešami savu ideju īstenošanai, mēs nododam arī karti dzīves grūtību un problēmu risināšanai. Veidojam personības, kas nebaidās kļūdīties, atzīt savas kļūdas un tās labot.
Emocionāla neatkarību
Bērnu emocionālās inteloiģences attīstība ir viena no mūsu prioritātēm. Ilgstoši Latvijas sabiedrība dzīvojusi ar ļoti zemu emocionālās inteliģences līmeni. Mēs vēlamies bērniem ļaut izpētīt emociju pasauli, iepazīt to un pārvaldīt to. Mūsu vidē bērniem par emocijām nav jākaunās, tieši pretēji, mēs atbalstam viņu izziņas ceļus un veidojam personības, kuras apzinās, ka ne vienmēr varam ietekmēt situāciju, bet vienmēr varam ietekmēt kā mēs uz to reaģējam.
Radošumu pasaules izzināšanā
Lai gan Marija Montesori savos materiālos bija iekļāvusi gauži maz mākslas materiālus, viens no mūsu principiem ir rast veidus, kā pēc iespējas vairāk iekļaut mākslas un mūzikas apguvi bērnu ikdienā. Ne tikai iepazīstinot viņus ar dažādiem mākslas materiāliem, darbarīkiem, stiliem un veidiem, bet arī sneigt iespēju brīvi izpaust savas idejas, radīt un inovēt.
Inovācijas
Mēs nestāvam uz vietas, vienmēr cenšamies bērniems sagādāt jaunāko un inovatīvāko, ko izglītības vide var mums sniegt. Tāpēc mūsu skoliņā bērni apgūst programmēšanas pamatus, lai iepazītu darbu ar tehnoloģijām, to loģikas principus un drošības noteikumus, pat pirms pieskarties īstam datoram.